/home/platne/serwer25975/public_html/res/x5engine.php on line 608
" />

"Zabytkowy" sensor tlenu z początku lat 90-tych XX wieku

Przejdź do treści

"Zabytkowy" sensor tlenu z początku lat 90-tych XX wieku

PLINTA-SERWIS Przedsiębiorstwo Elektroniczne
Opublikowane według Jarosław Plinta w Analizatory spalin · 2 Październik 2020
Tags: analizatoryspalinsensoro2czujniktlenu
 
"Zabytkowy" sensor tlenu z początku lat 90-tych XX wieku marki tecnotest. Takie cacko trafiło do mnie, uwaga, zamontowane w analizatorze spalin. Analizator to tecnotest mod.488, brak na tabliczce znamionowej daty produkcji, ale z czujnika można odczytać datę 06.93, czyli czerwiec 1993 roku. Co ciekawe sam analizator w doskonałym stanie, mało używany i przechowywany w bardzo dobrych warunkach. Obecny właściciel nie miał pojęcia jak wykorzystać i obsłużyć urządzenie.
 
Po wymianie czujnika tlenu, ustawieniu zegara (RTC działał, ale miał „prehistoryczną” datę, dlatego też analizator nie zablokował się), wykonaniu kalibracji, a właściwie justowania, wykonaniu testu szczelności analizator zaczął śmigać bez zarzutu. Sensor O2 został zastąpiony czujnikiem typu R-21 Viamed z gniazdem molex 3-pin. Problem polegał tylko na tym, aby wymienić podstawę tego czujnika, bowiem ten stary pasował do otworu o większej średnicy, a ten nowy miał mniejszą średnicę.


Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2Sensor O2

">

0
recenzje
-----------------------------------------
Copyright © PLINTA-SERWIS 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
Wróć do spisu treści