Blog PLINTA SERWIS - PLINTA-SERWIS Przedsiębiorstwo Elektroniczne

Przejdź do treści

Upadło (znowu?!) i coś się zepsuło!

PLINTA-SERWIS Przedsiębiorstwo Elektroniczne
Opublikowane według Jarosław Plinta w Geometria · 5 Październik 2020
Tags: microlineTECH+8RgłowicakameradiodaIR
 
Pacjent to system pomiaru geometrii kół Beissbarth microline TECH+ 8R. Odpadła od koła wraz z uchwytem głowica nr 1 (lewy przód – LP), stanowisko pomiarowe z podnośnikiem nożycowym. Nie działała poziomica, pomiar zbieżności przód z dużym błędem, problem z wykonaniem kompensacji bicia koła. Tytułowe „znowu?!” w pełni uzasadnione, bowiem nie pierwsza gleba zaliczona przez tę głowicę, a pozostałe też uczyły się fruwać. Efekt widoczny na zdjęciu. Kamera z przełamaną obudową chyba nie może prawidłowo działać? Pytanie retoryczne.
Jest to kamera typ 932501043 montowana na wysięgniku. Obudowa skrywa matrycę, a właściwie linijkę CCD, na którą trafia strumień światła emitowany przez diodę IR znajdującą się na wysięgniku głowicy znajdującej się naprzeciwko, czyli z głowicy nr 2 (prawy przód -PP), składa się on na przednią wiązkę pomiarową, która służy do analizy zbieżności, oraz światło z diody IR zawieszonej na wahadle inklinometru już wewnątrz samej kamery. Z tego właśnie inklinometru uzyskujemy informację o tym, czy cała głowica jest wypoziomowana, czy nie. Inaczej powiedziawszy mierzymy pochylenie wzdłużne głowicy.
Wniosek: obchodzić się z tego typu urządzeniem ostrożnie, delikatnie i uważnie. Jeśli się to jednak nie uda to zawsze można skontaktować się z nami.

Kamera CCD

">

0
recenzje
-----------------------------------------
Copyright © PLINTA-SERWIS 2021
Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
Wróć do spisu treści