/home/platne/serwer25975/public_html/res/x5engine.php on line 608
" />

Wymiana łożyska górnego w podnośniku Bosch VLE2130

Przejdź do treści

Wymiana łożyska górnego w podnośniku Bosch VLE2130

PLINTA-SERWIS Przedsiębiorstwo Elektroniczne
Opublikowane według Jarosław Plinta w UTB · 3 Styczeń 2021
Tags: VLE2130łożyskowymianagłośnapraca
 
Klient zgłosił: „Opis usterki: Głośna praca kolumny pierwszej.”. W trakcie czynności diagnostycznych potwierdzono uwagi klienta. Wstępna diagnoza brzmiała: łożysko. Bagatela, cena łożyska tzw. kompletnego to ponad 1k zł + robota (ok. 3 rbh jedna osoba). Akceptacja klienta. No to do dzieła!
Po wymianie łożyska wyraźnie cichsza praca. Klient zadowolony.
Zastanawiające jest, że w ogóle łożysko ulega uszkodzeniu. Zła obsługa? Zła konserwacja? Konstrukcja? Pewnie wszystkiego po trochu. Aby dojść do łożyska należy zdemontować koło pasowe na wrzecionie: zdemontować potecjometr i odkręcić śrubę mocującą, jednocześnie uważać na hamulec. W trakcie przeglądu konserwacyjnego nie spotkałem się, aby ktoś wykonał te czynności. A jest to niezbędne, aby ocenić stan łożyska i uzupełnić smar. Po zdjęciu koła pasowego wszystko wydaje się jasne. Łożysko od góry nie jest niczym osłonięte, chyba że uznać, że górną osłoną łożyska jest właśnie koło pasowe. Marna to osłona, bowiem wszelkie zanieczyszczenia z zewnątrz włącznie z kurzem osiadają także na łożysku i dostają się między powierzchnie ślizgowe. Na domiar wszystkiego konstruktor nie przewidział kalamitki do uzupełniania smaru w łożysku, a samo łożysko nie jest niestety szczelne, wieczne, nie wymagające środka smarnego. Cóż. Pozostaje wymiana łożyska po stwierdzeniu „głośnej pracy” jak wyżej i zalecenie, aby jednak pilnować rzetelnie przeprowadzanych przeglądów okresowych.
Na zdjęciu stanowisko w trakcie wyżej wymienionych prac.Wymiana łożyska VLE2130

">

0
recenzje
-----------------------------------------
Copyright © PLINTA-SERWIS 2024
Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved.
Wszystkie wymienione produkty i nazwy są używane wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi odpowiednich właścicieli.
Wróć do spisu treści